Historia


Historia Trax Racing jest związana z rodziną Wysockich. Założenie firmy oraz kierunek jej specjalizacji jest wynikiem połączenia jej pasji z ciągiem wieloletnich doświadczeń.


 

Założycielem firmy jest Bogusław Wysocki, który od najmłodszych lat jest związany z motoryzacją zarówno od strony zawodowej, jak i poprzez swoją pasję. Bogusław ukończył szkoły o profilu mechanicznym, a następnie nabywał doświadczenia przy produkcji silników oraz na hamowni silnikowej w zakładach PZL Wola im. Nowotki. W 1990 r. Bogusław Wysocki zdecydował się zrealizować własne plany biznesowe i założył firmę o nazwie „Trax”. Jak to zazwyczaj bywa początki były skromne – wszystko zaczęło się od małej skrzynki z narzędziami oraz jednego stanowiska pracy z tzw. „kanałem” w pierwszym warsztacie, który mieścił się w lokalu przy ul.Marymonckiej na warszawskim Żoliborzu. Z powodu ograniczonych zasobów Trax był wtedy zwykłym serwisem samochodowym. Od początku jednak Bogusław Wysocki widział inną rolę dla swojego warsztatu.

 

    

 

  

 

Już w latach 80-tych Bogusław startował w popularnych rajdach samochodowych, tzw. „KJSach”.

Startując w zawodach prowadził m.in. flagowe produkty polskiego przemysłu motoryzacyjnego, takie jak Fiat 126p, Fiat 125 p oraz Polonez, a także kultowe samochody rajdowe jak np. Renault 5 i Ford Sierra.

 

   

 

Bogusław zaraził swoją pasją syna Pawła, który z czasem zaczął pomagać także w prowadzeniu warsztatu ojca. Z czasem, wspólnymi siłami, rozwinęli firmę na tyle, że mogli zastanawiać się nad wdrożeniem bardziej zaawansowanych projektów.

 

 

 

Rok 2000 rozpoczął okres, w którym firma zaczęła ukierunkowywać się na sport samochodowy. Oferta przygotowywania samochodów do sportu spotkała się z dużym odzewem i już od 2002 r. Trax Racing regularnie zajmował się pojazdami podczas rajdów i wyścigów, a serwisowanie profesjonalnych aut stało się główną działalnością firmy. Trax Racing wspiera kierowców podczas zawodów na najwyższym poziomie zarówno w Polsce (Rajdowy Puchar Polski, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) jak i za granicą m.in. w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech oraz we Włoszech.

 

    

 

   

 

   

 

Dynamiczny rozwój wymusił w 2005r przeniesienie do większego lokalu przy ulicy Himalajskiej 1 w Warszawie. Zainteresowanie serwisowaniem pojazdów przez Trax Racing rosło, a przy warsztacie pojawił się sklep z profesjonalnymi częściami do samochodów sportowych i tuningu.

 

  

 

W kwietniu 2012 r., w związku z uruchmieniem kolejnych usług, takich jak obsługa flot i rozbudowany sklep internetowy, siedziba firmy została przeniesiona do Ożarowa Mazowieckiego na ulicę Konotopską 17

Trax Racing wyspecjalizował się także w serwisie samochodów Ferrari i Maserati oraz Smartów.

 

   

 

Firma posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji eventów oraz imprez motoryzacyjnych przy współpracy z takimi automobilklubami jak Polski czy Królewski oraz miesięcznikiem ClassicAuto. Jest również partnerem Polskiej Federacji Driftingu, gdzie Paweł i Bogusław Wysoccy są głównymi sędziami technicznymi w Driftingowych Mistrzostwach Polski.